0

Aktualności

Kieszeń plakatowa – co warto wiedzieć?

Kieszeń plakatowa

Kieszenie samoprzylepne, magnetyczne lub do podwieszania stanowią całą grupę produktów, tj. kieszeni plakatowych, przeznaczonych do ekspozycji plakatów, ulotek, instrukcji, kartek lub wydruków. Produkty te charakteryzują się szybkim i łatwym montażem, bez użycia narzędzi, a także niską ceną. Z tego powodu są one popularnymi, praktycznie niezbędnymi produktami reklamowymi w każdym sklepie, biurze, hali produkcyjnej, magazynie, banku, biurze podróży czy firmie.

Kieszenie plakatowe zwane także kieszeniami informacyjnymi, zostały tak zaprojektowane, aby ich zawartość można było w wygodny sposób wyciągać i wymieniać. Kieszenie informacyjne umieszczamy na ścianach, oknach, drzwiach lub innych powierzchniach. W naszym sklepie dostępna jest bogata oferta kieszeni.

Podstawowy podział oparty jest o rodzaj materiału, z którego wykonano daną kieszeń. Wykonujemy je z trzech materiałów: plexi (gr. 2mm), PCV (gr. 0,4mm lub 0,5mm) oraz tworzywa PET (gr. 1,5mm). Tworzywa te mają różne właściwości, takie jak przejrzystość, sztywność, wytrzymałość czy odporność na zarysowania. Z tego względu każdy klient znajdzie materiał, który najbardziej mu odpowiada. Jeżeli chodzi o cenę, to najtańsza będzie kieszeń z PCV, a najdroższa z plexi (szkła akrylowego). Jeżeli chodzi o sposób montażu to wyróżniamy kieszenie mocowane za pomocą taśmy samoprzylepnej, kieszenie magnetyczne, kieszenie na przyssawkach, kieszenie do podwieszania.

Kieszenie z taśmą samoprzylepną są najbardziej popularne, wśród nich kieszeń samoprzylepna A4. Wyposażone w paski z taśmy, w łatwy sposób dają się przykleić do różnych płaskich powierzchni. Kieszenie z taśmą magnetyczną mocujemy na powierzchniach metalowych takich jak metalowe regały, drzwi, tablice z blachą, szafki, maszyny. Kieszenie na przyssawkach nadają się idealnie do mocowania na powierzchniach szklanych, w drzwiach i oknach.

Kieszenie do podwieszania możemy mocować do sufitu za pomocą żyłki i specjalnych uchwytów. Prezentowane tutaj kieszenie plakatowe mają różne kształty. Podstawowe i najbardziej znane to kieszenie typu „C”, kieszenie plakatowe typu „U” oraz kieszenie typu „D”. Kieszeń plakatowa „C” kształtem przypomina literę C.

Końcówki kieszeni są zagięte, tworząc szczelinę, w którą – od boku – wsuwamy plakat. Kieszeń „U” swoją budową przypomina literę U. Plakat możemy wsunąć od góry lub z boku. Kieszeń „D” umożliwia boczny wsuw kartki. Informacja umieszczona w kieszeniach jest chroniona przed kurzem, wilgocią, zabrudzeniem i zniszczeniem. Kieszenie dostępne są w formatach standardowych typu A oraz B, a także w kilkunastu innych, co powoduje, że oprócz większych plakatów możemy umieszczać w nich mniejsze informacje lub etykiety cenowe.

Kieszenie foliowe z PCV, z plexi i tworzywa PET to doskonały sposób na prezentację wszelkiego typu dokumentów. Stanowią one doskonałą alternatywę dla droższych nośników reklamowych. Za niską ceną idzie świetna jakość i wygoda użytkowania, a mnogość typów i formatów powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do sklepu

Kieszenie samoprzylepne

Do sklepu

Udostępnij!

EnglishGermanPolishRussian