0

Aktualności

Tablice reklamowe OWZ – jakie i po co?

Tablice reklamowe OWZ

Tablice reklamowa OWZ to podstawowy produkt oferowany w każdym sklepie z artykułami przeznaczonymi do prezentacji plakatu. Występuje on pod kilkoma nazwami, takimi jak: tablica przymykowa, tablica zatrzaskowa, tablica owz, tablica aluminiowa, rama zatrzaskowa czy ramka reklamowa owz.

Wszystkie te nazwy dotyczą aluminiowej tablicy z otwieranym profilem. System zatrzaskowy został wymyślony już kilka lat temu, ale do chwili obecnej nie wymyślono nic lepszego co by mogło się z nim równać.

Tablica zatrzaskowa – budowa i działanie

Tablica owz zbudowana jest z profili aluminiowych. Mamy nieanodowany profil dolny, bazowy (nieruchomy) oraz profil górny (ruchomy). Te dwa elementy są ze sobą połączone za pomocą małych stalowych blaszek, które pełnią rolę sprężyn i umożliwiają otwieranie się tablicy. Sprężynki mimo niewielkich kształtów są bardzo wytrzymałe i elastyczne, dzięki czemu tablica może być używana przez długi okres czasu.

Budowa tablicy zatrzaskowej

Cztery boki tablicy połączone są ze sobą za pomocą stalowych kątowników. Pozostały części wchodzące w skład tablicy to tylny panel, czyli tak zwane plecy oraz folia ochronna. Plecy wykonane są z wysokoudarowego tworzywa sztucznego o grubości 1,5 mm. Jest to solidny i wytrzymały materiał. Folia zabezpieczająca standardowo wykonana jest z płyty PCV o grubości 0,5mm.

Jej zadaniem jest ochrona wydruku przede wszystkim przed wypadnięciem z ramy, a także przed kurzem, wiatrem i deszczem. Oczywiście zamiast standardowej folii PCV możemy zastosować jeszcze inne płyty bezbarwne, które mają dodatkowe właściwości ochronne i wytrzymałościowe.

Wymiana plakatu w tablicy przymykowej jest łatwa i szybka. Otwieramy cztery profile, wyciągamy folię, umieszczamy plakat, zabezpieczamy folią i zatrzaskujemy profile. Wszystko to zajmuje tylko parę chwil. Ale najważniejsze w tym systemie jest to, że nie musimy zdejmować tablicy ze ściany aby wymieniać plakaty. Jest to wielka zaleta tablicy zatrzaskowej – właściwie w tym celu została zaprojektowana.

Tablice reklamowe OWZ – oferta:

W sklepie pelnoreklam.pl znajdziecie Państwo szeroki asortyment tablic zatrzaskowych. Oferujemy tablice z narożem prostokątnym lub zaokrąglonym.

Narożnik prostokątny powstaje poprzez przycięcie profili pod kątem 45 stopni. Po połączeniu profili tworzą one kąt prosty. Naroża zaokrąglone występują w dwóch odmianach.

Pierwsza z nich to głowica narożnikowa wykonana z popielatego, twardego tworzywa sztucznego, druga to głowica wykonana z tworzywa chromowanego. Narożnik popielaty jest matowy natomiast narożnik chromowany jest błyszczący. Jak zostało już wspomniane tablice wykonane są profili aluminiowych.

Tablice reklamowe OWZ – różne profile

Profile mają szerokość 32mm, 25mm oraz 20mm. Najbardziej popularny to profil 32mm. Jest on odpowiednio sztywny przez co świetnie nadaje się do ekspozycji dużych plakatów, takich jak A1, B1, A0 i B0. Profile 20mm oraz 25mm są delikatniejsze, lepiej wyglądają w nich mniejsze plakaty, takie jak A5, A4 czy A3.

Oprócz standardowych srebrnych tablic sprzedajemy również tablice w kolorze drewna, tablice owz anodowane na kolor złoty oraz tablice lakierowane w kolorze czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym, czarnym, brązowym, białym, i pomarańczowym.

Tablice reklamowe OWZ – kilka wskazówek.

Tablice z powłoką imitującą drewno a dokładnie orzech, to nieszablonowa i przykuwająca wzrok propozycja dla klientów chcących się wyróżnić. Nadają wnętrzom rustykalny charakter.

Wykonane są z profilu o szerokości 32mm, naroża zaś są prostokątne. Tablice złote oraz lakierowane na kolor to również ciekawa alternatywa dla standardowych „owuzetek”.

Tablice przymykowe są bardzo popularne, ponieważ można szybko wymienić informację w nich zawartą. W związku z powyższym wieszane są w różnych miejscach. W niektórych z nich zachodzi jednak potrzeba zabezpieczenia tablic przed otwarciem, aby uniemożliwić wyjęcie lub uszkodzenie plakatu przez osoby nieupoważnione.

W takich sytuacjach w sukurs przychodzi tablica zatrzaskowa z ryglowaniem. Jeden z profili jest przykręcony specjalną śrubką, natomiast rygle, czyli specjalne stalowe blaszki blokują sąsiadujące profile. Aby otworzyć tablicę potrzebny jest specjalny kluczyk. System ten występuje w tablicach z narożnikami prostokątnymi i profilem 32mm.

Tablice z podświetlaniem LED

Nowoczesną propozycję stanowi tablica podświetlana LED. Wykonana jest z aluminiowego profilu o szerokości 32mm anodowanego na kolor srebrny matowy. Za oświetlenie plakatu odpowiadają paski z diodami LED SMD, które umieszczone krawędziowo pozwalają na jego równomierne podświetlenie.

Diody te mają wiele zalet. Główne plusy to: niski pobór mocy, niska temperatura pracy (diody zawsze pozostają zimne), długa żywotność oraz bezpieczne napięcie zasilania 12V DC. Tablica LED ma przygotowane otwory montażowe. W zestawie znajduje się zasilacz oraz kabel o długości 2 metrów.

Dzięki podświetleniu plakaty wyglądają dużo ciekawiej, wyróżniają się z otoczenia, nabierają nowych barw. Oświetlona reklama działa na klienta, który pod jej wpływem może dokonać zakupu. Wszystko to sprawia, że tablice LED są dzisiaj niezbędnym elementem marketingowym, wystarczy na przykład rozglądnąć się po witrynach i wnętrzach sklepów w galeriach handlowych. Tablica przeznaczona jest do użytku wewnętrznego. Występuje w standardowych formatach.

Montaż tablic

Tablice przytwierdza się najczęściej na ścianach za pomocą kołków. Można je mocować w pionie lub w poziomie. Każda tablica ma przygotowane otwory montażowe, niewidoczne z zewnątrz, które ułatwiają tą czynność. Czasami jednak klient nie ma możliwości przykręcenia tablic. W takim przypadku proponujemy tablicę zatrzaskową wyposażoną w taśmę samoprzylepną.

Taśma jest tak dobrana, aby spokojnie mogła utrzymać ciężar tablicy, ale pamiętać musimy o wcześniejszym przygotowaniu podłoża. Tablice samoprzylepne są często spotykane w windach oraz środkach komunikacji takich jak autobusy czy pociągi. W ofercie dostępna jest także tablica aluminiowa owz do podwieszania, jednostronna lub dwustronna, która wyposażona jest w haczyki bądź uchwyty oczkowe. Tablice takie stanowią częsty wystrój w witrynach sklepowych i salonach optycznych.

Również na zewnątrz budynków

Tablice zatrzaskowe zostały zaprojektowane z myślą o użytkowaniu wewnątrz pomieszczeń. Klienci często pytają o to, czy można je stosować na zewnątrz. Odpowiedź brzmi tak, możemy je wieszać na dworze, ale pamiętać musimy o tym, że tablice OWZ mimo że są wodoodporne, to nie są wodoszczelne. Mając to na uwadze, nie powinniśmy montować ich w miejscach mocno nasłonecznionych oraz takich w których będą narażone na działanie deszczu lub wiatru.

W takich sytuacjach lepiej sprawdzą się oferowane przez nas gabloty aluminiowe. W przypadku, gdy klient chciałby jednak taką tablicę stosować na zewnątrz, można dodatkowo zwiększyć jej wodoszczelność. Proponujemy przede wszystkim zastosowanie gumowej uszczelki po obwodzie, wykonanie otworów odwadniających, zastosowanie grubszej i sztywniejszej folii PET oraz dołożenie większej ilości sprężynek dociskowych.

Oczywiście wzrośnie przez to cena oraz wydłuży się termin realizacji. Klient może też umieścić w tablicach plakaty, które zostały wydrukowane na folii PCV. Plakat taki będzie wówczas wodoodporny i trwały.

Tablice przymykowe możemy wykonać na dowolny wymiar.

Czas realizacji zamówienia na standardowe tablice OWZ (z folią, z plecami z tworzywa, wyposażone w otwory montażowe) w naszym sklepie wynosi około dwóch do pięciu dni roboczych (w przypadku mniejszych ilości). W przypadku większych ilości zamawianych tablic lub tablic niestandardowych, termin ustalamy indywidualnie. Prosimy pamiętać, że jeżeli na przykład zostanie zamówiona tablica w formacie A1, to wymiar będzie dotyczył formatu plakatu i pod taki plakat zostanie przygotowana tablica.

Tablice wysyłane są w opakowaniach kartonowych i pakowane są zbiorczo do pudełka.

Tablice zatrzaskowe OWZ to świetny produkt. Możemy w szybki i prosty sposób umieszczać w nich różne informacje, plakaty, ogłoszenia lub inne treści. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy wyrób, dzięki któremu nasza reklama będzie zauważalna i przyciągnie potencjalnych klientów i kupujących.

Zapraszamy do sklepu

Tablice zatrzaskowe OWZ

Do sklepu

Udostępnij!

EnglishGermanPolishRussian